На Одещині збудують сім заводів для переробки сміття
Місця для будівництва заводів обрані з урахуванням логістики. Це, зокрема, Арциз, Подільськ, Саф’яни.
У семи громадах на Одещині побудують заводи для переробки сміття. Проєкт планують реалізувати протягом півтора року. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Руслан Стрілець, передає Укрінформ.
В середу, 15 листопада, в Одесі пройшло підписання меморандуму про створення семи сміттєпереробних підприємств в громадах регіону. Документ підписали представники громад, голова Одеської ОВА Олег Кіпер та міністр екології та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
В документі зазначається, що громади готові працювати в рамках європейської розбудови інфраструктури управління відходами. “Першою пілотною областю була Київщина, де наразі завершується планування такого об’єкта. Друга – це Полтавщина. Третя – Одещина. Протягом максимально короткого проміжку часу Україна повинна мати 200 об’єктів управління відходами”, – зазначив Стрілець.
Міжнародні фінустанови готові надати громадам кредити на будівництво. За словами міністра, будь-яке підприємство з переробки відходів є або комунальним підприємством (власність громади), або це приватний бізнес. Модель власності обере громада. Влада ж забезпечує кредитування від міжнародних банків. “Всі відходи повинні сортуватися. З біологічно активного компоненту потрібно забрати енергетичну складову. Потенційно ми можемо говорити не лише про виділення біогазу. А навіть про очищення його до біометану, який сьогодні вкрай важливий як енергоресурс. В кожній громаді можуть використовуватися різні моделі сміттєпереробки”, – додав міністр. На сьогодні в Одеській області переробляється близько мільйона тонн побутових відходів. Місця для будівництва заводів обрані з урахуванням логістики. Це, зокрема, Арциз, Подільськ, Саф’яни. Майбутні підприємства зможуть переробляти відходи не лише з Одеської області, а й, зокрема, з Миколаївської.
Раніше повідомлялося, що на території Бориспільської, Броварської та Фастівської громад планується побудувати два сучасні заводи з обробки побутових відходів з використанням одразу кількох технологій обробки.
Як відомо, в Україні на переробку йде лише 5% відходів, у той час, як у деяких країнах ЄС переробляють понад 9