Одесити пікетують сесію міськради: чого вимагають (фото)

Серпень минулого року в Одесі ознаменувався початком масштабної акції під стінами міської ради. Ініціатива під назвою «Гроші на ЗСУ» має на меті зупинити невідповідні тендери та забезпечити виділення 20% бюджетних коштів на оборону країни. Це стало відповіддю на постійні проблеми із забезпеченням українських військових, які щодня борються за незалежність країни. Сьогодні проходить сесія міськради, на якій народні обранці будуть вирішувати, на що витрачати кошти із місцевого бюджету. Пікетувальники вимагають направити бюджетні витрати на оборонні потреби.

На пікеті побував кореспондент Української Служби Інформації.

Однією з активних учасниць пікету є дружина добровольця.

Я жінка добровольця, тому знаю, скільки незакритих потреб у наших військових, на які потрібні гроші. Чому витрачаємо гроші на муніципальну варту, від якої зовсім ніякого сенсу для міста, замість того щоб виділяти кошти на військових? – говорить вона.

Головною вимогою протестувальників є виділення 20% місцевого бюджету на потреби ЗСУ. Кабінет Міністрів України підписав дозвіл на фінансування військових з місцевих рад, проте не зобов’язав їх це робити. Тому активісти вважають своїм обов’язком змусити місцеву владу спрямовувати кошти на оборону.

Мешканка Одеси Вікторія ділиться своїми враженнями про зустріч мерії з родинами загиблих та вдовами:

Наша мерія зустрічалась із вдовами і родинами загиблих, і там мерія сказала, що із початку повномасштабного вторгнення місто виділено 1.27 млрд гривень на ЗСУ, правоохоронні органи та муніципальну варту. Для чого? Ці гроші повинні йти тільки на ЗСУ.

Також вона зазначає, що мер міста Геннадій Труханов неодноразово ставився до пікетувальників з неповагою, запитуючи: «А що вони там весь час стоять?». Проте, як стверджує Вікторія, пікетувальники — це люди, які виховали нормальних та адекватних громадян, що зараз боронять країну.

Активісти сподіваються, що на сьогоднішній сесії міської ради буде оголошено суму, яку місцевий бюджет виділить на потреби ЗСУ. Вони хочуть порівняти її з бюджетом, що витрачається на інфраструктурні проекти, такі як дороги, клумби та фасади, щоб зрозуміти, чи готова місцева влада дійсно боротися за перемогу. Наприклад, наразі на Польському спуску зрізають нормальний асфальт та стелять новий, що викликає питання про доцільність таких витрат.



Джерело: usionline.com