Полковник австрійської армії описав три сценарії війни в Україні
Джерело: unian.ua
Він зауважує, що всі три варіанти залежать від того, наскільки активно союзники підтримуватимуть Україну.
Полковник австрійської армії Маркус Райснер бачить три сценарії подальшої війни в Україні і зауважує, що всі вони залежать від того, наскільки активно союзники підтримуватимуть нашу країну. Про це Райснер сказав в інтерв’ю Укрінформу.
“На мій погляд, є три варіанти розвитку подій. І всі три варіанти залежать від того, наскільки активно Захід підтримуватиме Україну. Чому? Україна зараз має дуже обмежені можливості забезпечити стійкі поставки до Збройних сил за рахунок власного військово-промислового комплексу і населення. Іншими словами, все залежить від ресурсів, які Захід надає Україні, як військових, так і цивільних”, – прокоментував він.
Перший сценарій, за словами військового, – це коли Україна проривається, росіяни зазнають краху, і ми повертаємося до ситуації, яка існувала на початок 1990-х років.
“Імовірність цього на даний момент низька. Чому? Через величезний тиск росіян по всьому фронту”, – пояснив полковник.
Другий сценарій: “росіяни прориваються, Україна зазнає краху, і росіяни стоять фактично під Львовом”. Як зауважив Райснер, імовірність цього теж низька, але трішки вища, ніж у випадку першого сценарію.
“Чому? Тому що у російської сторони також немає ресурсів і можливостей для такого масштабного прориву. Проте цілком можливо, що росіяни будуть використовувати вже здійснені прориви або вторгнення”, – сказав він.
Третій сценарій, за словами Райснера, фактично є своєрідним замороженням конфлікту.
“Іншими словами, буде якесь перемир’я. Але це можливо лише за умови, якщо обидві сторони вбачатимуть у цьому сенс. На даний момент ми поки не бачимо такої ситуації в ході війни, коли обидві сторони визнають це доцільним, хоча, на мою думку, вже видно деякі сигнали. Згадайте, що нещодавно Президент Зеленський зауважив, що Росія повинна бути присутня на наступній мирній конференції. Це може бути початком зондування можливостей для переговорів”, – вважає військовий.
Райснер зауважив, що у війні на виснаження, яка потребує багато ресурсів, можна вистояти лише разом із союзниками.
“І Україна має тут проблему – її успіх залежить не від власної волі, а фактично від волі тих, хто її підтримує. У військовій справі це називається “центр тяжіння”. Навіть якщо Україна продовжуватиме далі хоробро битися, вона зможе досягти своєї мети лише за умови, що Захід продовжуватиме підтримувати Україну. В іншому випадку буде важко. Але це також те, що можна побачити в історичному контексті. Можливо, буде якийсь проміжний період, що триватиме кілька десятиліть, допоки не відбудеться наступний ключовий етап розвитку. І тут важливо розуміти, що ця ситуація означає для Росії в довгостроковій перспективі зростання ізоляції і так далі”, – сказав він.
За словами військового, Україна вже вписала себе в історію і це не можна буде стерти.
“Це – факт. Оборонний успіх, якого насправді досягла Україна, є історичним фактом. Про це будуть написані сотні книг”, – зазначив Райснер.
Коли закінчиться війна в Україні
У травні Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг назвав два сценарії розвитку війни в Україні.
За його словами, один з них полягає в тому, що союзники НАТО будуть здатними мобілізувати більше підтримки і Україна зможе повернути більше території. “Інший сценарій такий, що ми не зможемо цього зробити. І тоді існує серйозний ризик, що Росія захопить навіть ще більше території, і потім ми будемо у ще більш небезпечній позиції”, – вважає Столтенберг.
Він зауважив, що єдиний шлях до справедливого і тривалого миру в Україні полягає у сильних Збройних силах України, бо це єдиний спосіб переконати “президента Путіна, що він не виграє на полі бою і це єдиний спосіб переконати його, що він повинен сісти за стіл переговорів і домовлятися стосовно певного роду прийнятного рішення, у відповідності з яким Україна візьме гору як суверенна і незалежна держава”.