“Люди, не дурійте, у вас є час”: військовий порадив українцям, як підготуватися до війни
Джерело: unian.ua
Боєць також поділився деякими моментами зі своєї роботи.
В українській армії не вистачає людей. Військових, які боронять країну, треба буде міняти, тож громадянам потрібно вже зараз почати готуватися. Про це розповів оператор ударного безпілотного комплексу “Грут” 36-ї окремої бригади морської піхоти на імʼя Сергій.
“Готуйтеся, бо рано чи пізно ми кінчимося. Кожен може навчитися. І те, що люди думають, що він прийде в ТЦК і його зразу кинуть в окопи. Люди, не дурійте, у вас є час, вчіться. Хочете в FPV-дрони, хочете в “Кажани”, великі або малі дрони”, – наголосив він в інтервʼю “Суспільному”.
Військовий зауважив, що є багато різних курсів. І коли в ТЦК ви скажете командиру, що вмієте, “він не кине вас в піхоту, адже ви вмієте літати”.
“Коли ви пройшли там той місяць, два місяці, ви провчилися, ви вмієте гарно літати, чи ви майстер хороший по ремонту автомобілів, ви не підете в піхоту”, – пояснив Сергій.
Він також поділився деякими моментами зі своєї роботи. Військовий почав свою службу в 36 бригаді на Авдіївському напрямку. Він зауважив, що командир заставляв їх багато чого вчити.
“Ми були “зелені”. У нас був борт “Кажана” і вирішив мене постави командир на той борт. Це було щось нове для мене. Тому що тоді бортів таких не було багато. Перший епізод в нас був — розмінування дистанційне. Це відео облетіло весь інтернет. Це були емоції, що в тебе все спрацювало, ти доклав до того дуже багато зусиль”, – пригадує він.
Сергій із побратимами воював і на Запорізькому напрямку. Там бійці “Грута” працювали в більшості з окопів, дуже близько до окупантів. Інколи доводилося працювати і просто поруч із тілами російських загарбників. Переважно Сергій та його побратими займалися мінуванням, щоб до української піхоти ніхто не дійшов та не доїхав.
Крім того, військовий був перекинутий разом із побратимами на Херсонський напрямок. За його словами, “куди зайдуть морпіхи – там завжди весело”.
“Тут ми дуже багато промінували, багато було скидів, доставок. Наші коптери займаються і логістичними направленнями, доставляємо БК, патрони, медикаменти, все цими пташками. Вони зараз виручають нас доволі непогано. Коли замерзла річка Конка, то доставка була тільки птахами”, — говорить Сергій.
Зараз працювати стало важче, адже ворог почав застосовувати FPV-дрони та ударні безпілотники, ділиться військовий.
Мобілізація в Україні: що кажуть військові
Командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” Збройних сил України Юрій Федоренко вважає, що військовозобов’язаними в Україні мають бути всі – і чоловіки, і жінки віком від 18 років. Участь у бойових діях, на його думку, громадяни мають брати після 23-х.
Тим часом заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін заявив, що рівень підготовки мобілізованих українців у деяких навчальних центрах залишає бажати кращого. За його словами, у деяких центрах “не дуже усвідомлюбть, що таке сучасна війна”.