Одеська Опера збільшила прибуток. Доходи українських театрів значно зросли на другий рік війни
Одеський оперний театр у 2023 році отримав понад 21 млн грн чистого доходу, що на 58% більше, ніж у 2022 році.
Про це свідчить аналіз фінансових показників українських театрів, який провела команда YouControl.Market, повідомляє Українська Служба Інформації.
Так, у 2023 році на підтримку національних театрів тільки за програмою «Фінансова підтримка театрів» (КПКВК 3801110) держава виділила понад 1,3 млрд грн.
Загалом з державного бюджету за даною програмою фінансуються 8 театрів. За даними YC.Market, найбільше коштів за у 2023 році отримав Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка — понад 322 млн грн, найменше — Франківський драмтеатр — майже 45 млн грн.
Необхідно зазначити, що більшість отриманих від держави коштів театри спрямовують на заробітну плату співробітників та сплату податків. Ще частина йде на сплату комунальних послуг і лише кілька відсотків – на нове обладнання чи оновлення декорацій.
Які ж театри у 2023 році заробили найбільше?
Усі національні театри у 2023 році заробили більше, ніж у 2021 році. Тільки Одеський оперний театр у 2023 році не перевищив свій рівень чистого доходу 2021 року.
Найбільше доходів серед національних театрів за 2023 рік згенерував Театр опери та балету імені Т. Шевченка — більше 53 млн грн. Майже 46 млн грн чистого доходу отримав Театр Франка, ще 31,5 млн грн доходу отримала Львівська опера.
Найбільший чистий дохід серед театрів комунальної власності у Київського театру оперети — майже 157 млн грн. Понад 70 млн грн чистого доходу згенерував Київський театр опери та балету для дітей і юнацтва, ще понад 67 млн грн — Молодий театр.
Звертаємо увагу, що як показує аналітика даних, комунальні театри включають у чистий дохід і кошти отримані з місцевих бюджетів, які використовують для ведення своєї основної операційної діяльності.
Як зазначають у Національній спілці театральних діячів України 2023 році кількість глядачів однозначно збільшилася, оскільки театри призвичаїлися до нових умов, а глядачі потребують емоцій та вражень. Театри стали доступними раніше, ніж відновилася концертна діяльність естрадних виконавців, тож в цю паузу глядачі обрали театр і залишилися там.