Перейменування вулиць в Одесі: у ветерансьскій спільноті висловили свою думку

За результатами громадських обговорень саме міська рада повинна була вирішувати питання щодо нових топонімів. В Одесі ветеранська спільнота наполягала на тому, щоб назви вулиць були змінені на честь сучасних героїв російсько-української війни. Топонімічна комісія, своєю чергою, вважала, що до закінчення війни це робити передчасно. Це викликало суперечки та конфлікти з ветеранами та родичами загиблих воїнів. ОВА своїм розпорядженням щодо нових топонімів цей конфлікт майже вдалося вирішити.

Принаймні, так вважає адвокат Veterans HUB ODESA та член робочої групи з питань деколонізації при одеській ОВА Артем Карташов. З ним спілкувався кореспондент Української Служби Інформації.

Тепер в Одесі будуть вшановані захисники Маріуполя Віталій Блажко, Станіслав Узіков, а також Артур Савельєв та Євгеній Танцюра, щодо яких міськрада була проти.

Також, побажання ветеранської спільноти були враховані та в Одесі з’являться вулиці на честь Героїв України. Академіка Воробйова перейменують на честь Віталія Нестеренка, Осипова – на Вадима Корженка, Генерала Цвєтаєва – на Геннадія Афанасьєва, Катаєва – на Бориса Айзенберга, Висоцького — на Ярослава Баіса, Толбухіна — на Георгія Липського, а Градоначальницьку — на Тараса Кузьміна.

Водночас, з поданого робочою групою списку було виключено бійця 3 ОШб Олександра Свища. Отож, зараз вулиця Малиновського замість імені воїна буде мати ім’я засновника корпорації «Нібулон» Олексія Вадатурського.

Ми виходили з того, що нам необхідно вшанувати тих, хто боровся за право бути українцем, за українську культуру в часи російської імперії, потім в часи української революції, потім під час Другої світової війни, в подальшому дисидентському русі, і так само сучасних військових, які виборюють українську незалежність, – пояснив Артем Карташов.

Своє місце в Одесі знайшли й видатні українські діячі ХІХ-ХХ століть, а також політв’язні та дисиденти радянських часів, як на тому наполягала ветеранська спільнота.

Щодо очікуваного обурення зникнення вулиць Олеші, Катаєва, Ільфа і Петрова та Утьосова, то Артем Карташов вважає, що вони лише народилися в Одесі, а все життя «робили кар’єру» у Москві. А щодо перейменування вулиці Толстого на вулицю Кіри Муратової, яка насправді народилася ще в королівстві Румунія, але жила в Одесі та працювала на «Одеській кіностудії», то, за словами Карташова, претензії виникли не до неї, як особистості, а до того, що вона зайняла місце запропонованої Ганни Михайленко – перекладачки, правозахисниці, громадської діячки та очільниці Одеської організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, яка, до речі також народилася не в Одесі, а в Польші.

Російська пропаганда постаралася, щоб у свідомості одеситів «великими одеситами» були саме ці люди, які з Одесою по суті не пов’язані, нібито інших і не було. Саме тому ми намагалися дістати тих постатей, які свідомо були забуті або стерті, – вважає Карташов.

Також представник робочої групи розповів, що планується випустити довідник з інформацією, чому і на кого сталося перейменування.

Джерело: usionline.com