Робота українського студента-аматора стало фото дня у NASA

Щоденно NASA публікує цікаві наукові світлини аби популяризувати астрономічні знання. Одним із фото, яке виділили вчені стала робота українського астрофотографа-аматора Ільдара Ібатулліна з Києва. Він закарбував Місяць та обробив світлину, підкресливши геологічні особливості нашого супутника.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації із посиалнням на видання Universe Space Tech.

Опублікована світлина Місяця не є справжньою фотографією. На основі власної кольорової карти супутника Землі та карти висот NASA LOLA Ільдар Ібатуллін обробив реальні фото планети так, аби всі вершини витягнулися вгору – тобто він збільшив у кілька десятків разів контраст рельєфу.

Таке зображення дозволяє побачити не тільки залежність кольору від породи, а й від висоти рельєфу. Видно, що темні області, – це низовини, а саме моря із застиглої базальтової лави, яка затвердила мільярди років тому . Колір визначається коливаннями вмісту оксиду заліза та оксиду титану, пояснили у Universe Space Tech. А височини – світлі мінерали (білий, бежевий, світло-блакитний). Відносно свіжі височини або кратери білі або світло-блакитні.

Цю фотографію слід вважати комп’ютерною графікою, а не астрофото. Створено в Blender, без допомоги штучного інтелекту (AI).

Ільдару Ібатулліну 19 років. Він — студент КНУ Шевченка факультету РЕКС й уже деякий час займається фотографуванням зоряного неба та об’єктів на Землі. До цього вчився на фізматі Шевченка. Окрім астрофото, займається й побутовою фотографією.

Ідея про створення зображення спала на думку, коли дізнався про місію NASA LOLA та побачив кольорові фотознімки, де колір позначав височини або низини. Вирішив створити світлину з перебільшеним рельєфом, але й водночас показати залежність від матеріалу на поверхні. Маючи кілька своїх знімків Місяця у посилених кольорах, створив свою карту поверхні супутника. На основі цих двох карт зарендерив фінальну картину. Публікував до своїх соцмереж, а також відправив листа з поясненням своєї роботи до професорів астрофізики Роберта Неміроффа й Джеррі Боннелла, які відповідальні за астрономічну картину дня від NASA, – зазначив Ільдар Ібатуллін.

Джерело: usionline.com