Книгу одеської журналістки Євгенії Гєнової «Кримськотатарські родини» презентували у Києві – за участі героїв видання (фото)
Під час презентації відбулось спілкування з представниками кримськотатарських спільнот. Зокрема, серед учасників були й люди, історії яких описані у книзі авторки.
На презентації книги побувала та поспілкувалася кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Як вже повідомляла УСІ, одеська журналістка Євгенія Гєнова написала книгу, яка розкриває драматичні історії кримськотатарських сімей. Твір, який був написаний протягом весни та літа минулого року, відкрив для неї світ нових людей, історій і почуттів. Видало «Кримськотатарські родини» харківське видавництво «Фоліо». У книзі «Кримськотатарські родини» втілені 14 родинних історій.
З головою Кримськотатарського Ресурсного Центру, координатором руху Liberate Crimea Ескендером Барієвим, який є одним з героїв книги, нам вдалось поспілкуватися. Ми попросили його відповісти на питання: як це – бути одночасно героєм книжки та презентувати її? І наскільки взагалі важливі таки збірки історій?
Я у першу чергу зверну увагу на те, що такі книжки надають можливість через історію родин більше познайомитись з корінним народом, кримськотатарським. І не є важливим, є я героєм цієї книжки чи ні. Важливо, що надані ці історії про кримськотатарський народ, які демонструють боротьбу за нашу спільну країну. Тому те, що наша родина стала героєм цієї книжки, для мене дуже важливо та приємно, – зазначив Ескендер Барієв.
Він додав, що щоби будувати консолідоване українське суспільство, важливо, щоб таких культурних продуктів як ця книжка було якомога більше.
Були вже видання, коли писали про захисників а не про родини. А були такі які стали жертвами окупації – про них теж писали. А про родини – здається це одна з перших книг. Тому я думаю, це дуже важливий напрямок. І я хочу подякувати Євгенії за таку важливу роботу, – наголосив також він.