Що дадуть Україні перемовини і чи зупинить це війну: прогноз від капітана Нацгвардії
Джерело: unian.ua
Литвин зазначає, що “справедливий мир” – це повернення всіх територій України та її територіальна цілісність.
Перемовини не можуть призвести до повного припинення війни, а йтиметься лише про зменшення її інтенсивності на певний період часу, який Україні потрібно буде використати для підготовки до наступного повномасштабного вторгнення Росії.
Таку думку в ефірі “Радіо Свобода” висловив Віталій Литвин, капітан Національної гвардії, командир дивізіону артилерійської розвідки, Герой України.
Відповідаючи на запитання, в якому форматі перемовини прийнятні для українських військовослужбовців, і якими є вдалі перемовини для України, він зауважив, що багато хто говорить про “замороження” конфлікту, зокрема на фоні того, що начебто відбудуться якісь домовленості, з огляду на обрання у США нового президента.
“Ми не знаємо і Російська Федерація так само не знає, що буде в січні, в середині січня 2025 року. Тому що це можуть бути геометрично протилежні дії: як про надання допомоги Україні, так і не надання допомоги Україні”, – сказав Литвин.
Водночас капітан зазначив, що йому дуже імпонує позиція військово-політичного керівництва України, що наша країна бореться і прагне справедливого миру. Він також додав, що “справедливий мир” – це повернення всіх територій України та її територіальна цілісність.
“Ми розуміємо, що ворог на це може не піти. Ворог розуміє тільки силу. І Російська Федерація нікуди не зникає. Через рік, через два, через п’ять, через 10 – вона буде”, – підкреслив Литвин.
Він зауважив, що не робить тут обличчям Росії когось конкретного з політиків.
“Я не роблю обличчя Російської Федерації – Путін, Шойгу, Лавров, їхні рупори пропаганди… Ґвалтував, вбивав громадян України російський окупант – просто пересічний громадянин Російської Федерації”, – наголосив військовослужбовець.
Литвин розповів, якої ситуації боїться.
“Буде якесь припинення. Не будемо це називати “заморозкою”, тому що “заморозки” не буде. Лінія зіткнення буде, будуть відбуватися бойові дії. Можливо, не в тих масштабах, які зараз ми бачимо. Але вони будуть відбуватися, як це було: Операція Об’єднаних сил, коли військовослужбовці стояли один навпроти одного, але й тоді були загиблі, були поранені. Але так, дійсно, не в такій кількості. Але вони були”, – сказав командир.
Так, додав він, загроза від припинення ведення активних бойових дій на певних ділянках лінії бойового зіткнення повністю для всієї території України не зникне.
Крім того, зауважив Литвин, Росія намагатиметься проникати в голови українців за допомогою кіно, музики, пропагандистів, підкупу “будь-яких лідерів думок українських і просування російських наративів”.
На думку військовослужбовця, перемовини не можуть призвести до повного припинення війни, а йтиметься лише про “зменшення інтенсивності на певний період часу”.
Водночас, вважає він, в цей період українцям потрібно буде бути максимально об’єднаними, адже в цей момент можна буде готуватися.
“Ми можемо готуватися, ми можемо закуповувати, ми можемо виїжджати за кордон, набиратися досвіду, повертатися в нашу країну, повернути наших громадян і вибудувати дуже потужний військово-промисловий комплекс”, – сказав Литвин.
Крім того, додав він, потрібно буде навчати людей військовій справі, проводити цивільно-військові курси.
“Тобто готуватися до наступного повномасштабного вторгнення Російської Федерації”, – зазначив капітан і додав, що впевнений, що це станеться, адже так показує історія.
Так, підкреслив він, під час зниження інтенсивності ведення бойових дій необхідно буде “готуватися в два рази більше, тому що ворог буде готуватися в десять разів більше”.
“Він почне будувати дрони, будувати ракети, будувати “Шахеди”. Бо він зрозумів, що парадом в Київ ти вже не заїдеш. І наступний такий виток буде набагато потужніший. Він буде у співставці разом з 2014 і з 2022 роком. А ми маємо бути набагато сильніші, ніж ворог на той період часу”, – сказав командир.
Війна в Україні – перемовини з РФ
Раніше Роман Костенко, полковник Служби безпеки України, військовослужбовець, народний депутат від “Голосу” прокоментував можливість перемовин з Росією. На його думку, говорити про перемовини зараз, коли Росія “по факту, скажімо, має ініціативу на фронті”, є дуже небезпечною риторикою. Він вважає, що Росія може використати цей час для підготовки до нового нападу.